Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij
facebook

Jaka montażownica do kół

Czym jest Montażownica do opon? Jaką wybrać ?

W serwisach oponiarskich stosujemy różnego rodzaju maszyny wulkanizacyjne, bez których żaden wulkanizator nie poradził by sobie z ówczesnymi kołami samochodowymi. Do montażu i demontażu opony z felgi służą nam montażownice zwane również demontażownice do opon.

Urządzenie te możemy podzielić sobie ze wzgędu na przeznaczeni na montażownice osobowe i montażownice ciężarowe.

W obu przypadkach montażownic osobowych jak i ciężarowych rozróżniamy montażownice automatyczne oraz montażownice półautomatyczne.

JAKA JEST RÓŻNICA POMIĘDZY AUTOMATEM A PÓŁAUTOMATEM?

 

 

 

 

Demontażownica do opon półautomatyczna

Maszyna cechuje się tym, że ramię ze stopką montażową jest odchylanie ręcznie na bok. Dla wprawionego i doświadczonego wulkanizatora  obsługa nie będzie sprawiała żadnych problemów.
Absolutną zaletą tej maszyny jest to iż zajmuje mniej miejsca w warsztacie, gdyż urządzenie może stać tyłem przy ścianie.

 

 

 

 

Montażownica do opon automatyczna

Maszyna cechuje się tym , że ramię ze stopką montażową odchylane jest w większości przypadków do tyłu i odchylane jest automatycznie za pomocą pedału. Wulkanizator zyskuje konfort pracy. Takie rozwiązanie jest bardziej konfortowe.

 

 

 

Na co zwracać uwagę kupując montażownicę do serwisu opon?

Wielkość stołu i zakres obsługiwanych kół - oczywiście czym większy stół tym większy komfort pracy i więcej kół samochodowych możemy obsłużyć.

Reacing - montażownica do opon w reacingu czyli z podwyższoną kolumną, ułatwia pracę z bardzo szerokimi kołami. Ważne jest także wysokość szczęk i tu również czym wyższe tym lepiej nam się będzie pracowało z szerokimi kołami. Istnieją demontażownice do kół, które mają regulowane szczęki.

Siła zbijaka - Jeżeli parametr będzie zbyt słaby, będziemy mieli problem z twardymi oponami.

Możliwość rozbudowy!!! Zadbajmy o to aby montażownica była lub miała możliwość rozbudowy o przystawkę do kół nisko profilowych. Na naszym rynku coraz więcej spotykane są opony typu run-flat, z którymi ciężko będzie sobie poradzić bez specjalnej przystawki, która wspomaga demontaż i montaż takich opon na felgę.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą odnośnie montażownic do opon osobowych oraz demontażownice do opon ciężarowych

» NA GÓRĘ