Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij
facebook

Termopres Tip Top

Dane Techniczne:
Waga: 33 kg
Zasilanie: 230 V / 50 Hz
Pobór mocy: 540 W
Kategoria: Akcesoria i pozostałe
Stan produktu: Używany (Gwarancja 6 miesięcy)*
Producent: TIP TOP

Zapytaj o cenę

Opis PRODUKTU:

Urządzenie do wulkanizacji uszkodzeń w oponach diagonalnych i radialnych wszystkich typów i rozmiarów.

Umożliwia naprawę opon w czole, barku i na boku oraz naprawę dętek i wymianę zaworów. Urządzenie posiada kompensację siły docisku, stabilizację temperatury, a także zegar do regulacji czasu wulkanizacji. Wyposażony w element grzewczy 160°C, który skraca proces wulkanizacji o połowę.


ZASADY DZIAŁANIA

  •     Montaż termopresu - W celu wykonania właściwego docisku należy prasę zamontować centrycznie względem uszkodzenia. Pomocne w tym celu jest narysowanie kredą układu współrzędnych których przecięcie wskaże środek uszkodzenia.
  •     Worki dociskowe wypełniane są aluminiowym granulatem dobrze przewodzącym ciepło. Stosujemy je w przypadku, gdy dolna lub górna płyta grzewcza nie może równomiernie docisnąć całej powierzchni uszkodzenia, ze względu na kształt lub strefę opony. Zastosowanie worka powoduje, że ciepło równomiernie rozkłada się na całej powierzchni naprawy, a tuleja dociskowa obciążona jest równomiernie.Uwaga: Worek należy tak uformować w oponie lub na oponie, aby płyta grzewcza znajdowała się na nim w całości.
  •     Blacha aluminiowa - W przypadku gdy płyta grzewcza i worek z granulatem nie przykrywają całego miejsca uszkodzenia, musimy stosować blachę aluminiową wkładaną między oponę i worek z granulatem bardzo skutecznie przenoszącą ciepło na całej swej powierzchni. Wskazówka: Przy naprawach opon dostawczych i ciężarowych należy stosować zawsze blachę pod worki. Osiągamy przez to lepszy docisk i rozkład temperatury.
  •     Demontaż termopresu - Po wulkanizacji należy zdemontować TERMOPRES „na ciepło” . Procesu stygnięcia nie wolno przyspieszać wodą lub podobnie działającymi środkami. Do kolejnych czynności można przystąpić po całkowitym wystygnięciu opony
  •     Czasy grzania są ważne tylko dla oryginalnych materiałów TIP TOP. Na każdy 1mm grubości gumy w miejscu naprawy przyjmuje się czas grzania 4 min. Stosując poduszkę dociskową z granulatem doliczamy 60min. Przy oponach diagonalnych pojazdów rolniczych i terenowych z wysokim klockami bieżnika czas grzania wydłużamy o 50% . Uwaga: Podane czasy są ważne przy założeniu, że temperatura otoczenia podczas wykonywania naprawy nie spada poniżej +5oC.
Zdjęcia PRODUKTU
Termopres Tip Top - foto 1
Termopres Tip Top - foto 2
Termopres Tip Top - foto 3
Termopres Tip Top - foto 4
Termopres Tip Top - foto 5
Termopres Tip Top - foto 6
Termopres Tip Top - foto 7
Termopres Tip Top - foto 8
Termopres Tip Top - foto 9
Termopres Tip Top - foto 10
Termopres Tip Top - foto 11
Termopres Tip Top - foto 12
Termopres Tip Top - foto 13
» NA GÓRĘ